فرایند صدور ضمانت نامه برای صنایع کوچک الکترونیکی شد

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اعلام کرد: در راستای پیاده سازی اهداف توسعه دولت الکترونیک ، تسهیل سازی و شفاف سازی ارائه خدمات و حمایت از واحدهای تولیدی، مراحل ثبت درخواست و فرایند صدور ضمانت نامه برای صنایع کوچک در سراسر کشور الکترونیکی شد.
به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ، سید مهدی نیازی گفت: سامانه الکترونیکی صدور ضمانت نامه پس از طراحی و رونمایی در نمایشگاه الکامپ سال95 و طی شدن مراحل آزمایشی  و ارائه آموزش های لازم به نمایندگان استانی صندوق،  برای کل کشور فعال شد.
عضو کارگروه توسعه دولت الکترونیک وزارت صنعت،معدن وتجارت افزود: متقاضیان می توانند به صورت غیر حضوری و با مراجعه به سامانه مذکور از این خدمات بهره مند شوند.
وی گفت: این سامانه به گونه ای طراحی شده که مراحل بررسی درخواست در بخش های مختلف صندوق برای متقاضی قابل رصد و رهگیری می باشد.
نیازی تصریح کرد:این سامانه، امکان نظارت و پایش کلیه مراحل صدور ضمانت نامه را برای عوامل اجرایی، نظارتی و مدیران ارشد صندوق نیز فراهم می آورد.
وی افزود: الکترونیکی شدن این فرایند ، مرحله مقدماتی برای تسهیل سازی و سرعت بخشیدن برای خدمات به صنایع کوچک می باشد و در مراحل بعدی تبادل اطلاعات با سامانه های مورد نیاز ، اصلاح و یا بازنگری فرایندها و کاهش مراحل و مدارک مورد نیاز برای صدور ضمانت در دستور کار می باشد
مدیرکل دفتر آمار و فراوری داده ها وزارت صنعت،معدن وتجارت گفت: توسعه دولت الکترونیک در این وزارتخانه برای  حوزه های مختلف همچون صدور مجوزها، موضوعات تامین مالی، مشوق ها و معافیت ها و… اجرایی شده است. و این وزارتخانه جز دستگاههای پیشرو در این زمینه می باشد.
عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک همچنین در خصوص فعالیت این صندوق گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به موجب قانون وظیفه دارد تا موجبات توسعه سرمایه گذاری صنایع کوچک را فراهم کرده ضمن اینکه پذیرش ریسک در حوزه خرید، فروش، پیمانکاری و سرمایه گذاری را برعهده دارد.
وی گفت:  سقف هر ضمانت نامه حداکثر به مبلغ سی میلیارد ریال می باشد و  ارائه این خدمات تنها در قبال دریافت حداقل کارمزد (بین 1 تا 2 درصد سالانه) صورت می گیرد.
نیازی توضیح داد: صندوق در حوزه پیمانکاری نیز ضمانت نامه های مورد نیاز پیمانکاران از قبیل شرکت در مزایده و مناقصه، پیش پرداخت، حسن انجام کار و کسور وجه الضمان را صادر می‌کند.
عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: تخفیف 50 درصدی کارمزد صدور ضمانت نامه نسبت به بانک ها، سهولت در اخذ وثایق نسبت به سیستم بانکی، تنها ارائه دهنده ضمانت نامه تعهد خدمت را از جمله مزایای استفاده از خدمات این صندوق برای صنایع کوچک دانست.
جهت مراجعه به این سامانه می توان از طریق پورتال وزارت صنعت،معدن وتجارت وسایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به آدرس www.sif.ir مراجعه نمود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :