ضرورت واردات خودروهای ویژه گردشگری

رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران معتقد است که هم اکنون خودروهای موجود حوزه حمل و نقل جاده ای نمی‌تواند نیاز صنعت گردشگری کشورمان تامین کند لذا واردات خودروهای گردشگری امری ضروری است.
احمد اصغری، رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه جذب گردشگر خارجی در کشورمان، گفت: رونق بخشی در حوزه حمل و نقل، هتلداری، خدمات رفاهی و غیره از جمله محورهایی است که نیاز به توجه بیشتر مسئولان دارد تا صنعت گردشگری کشورمان دچار تحول شود.
وی با بیان اینکه عرصه حمل و نقل یکی از مولفه های مهم برای توسعه صنعت گردشگری در دنیا تلقی می شود، اظهار کرد: امروزه در بسیاری از کشورهای موفق دنیا در عرصه گردشگری، خودروهای ویژه گردشگری وجود دارد تا رفاه مناسب تری را برای گردشگران و طبیعت دوستان فراهم کند.
اصغری ضمن تاکید بر اینکه به دلیل گستره زیاد جاذبه های طبیعی و تاریخی کشورمان نیاز به توجه جدی در عرصه حمل و نقل است، ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از گردشگران در داخل کشور از طریق راه های مواصلاتی زمینی برای تردد استفاده می کنند باید خودروهای گردشگری به کشور وارد شود تا بتوان خدمات مناسبی را ارائه کرد.
رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با اشاره به اینکه عموم گردشگران خارجی که به کشورمان سفر می کنند در طبقه کهنسال قرار دارند، تصریح کرد: همین امر نشان دهنده نیاز به واردات خودروهای گردشگری است.
وی با بیان اینکه چندی پیش به دلیل برخی موضوعات مطرح شده از سوی مسئولان بحث واردات این خودروها منتفی و بر لزوم تولید آنها در داخل کشور تاکید شد، افزود: اما بعد از گذشت چندین ماه از صحبت مربوطه مبنی بر استفاده از ظرفیت داخلی برای تولید خودروهای گردشگری هنوز شاهد عدم تحقق این وعده هستیم.
اصغری اظهار کرد: امروزه ظرفیت حوزه حمل و نقل با توجه به نیازهای عرصه گردشگری همخوانی ندارد لذا تسریع در این مهم می تواند کمک خوبی تلقی شود.
رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با اشاره به اینکه در حوزه قوانین مربوط به واردات خودروهای گردشگری نیز باید تدبیر ویژه ای از سوی نمایندگان خانه ملت و مسئولان متولی حوزه گردشگری اتخاذ شود، گفت: کاهش تعرفه‌های گمرکی برای واردات این خودروها از جمله عواملی است که نیاز به توجه دارد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه کشورمان امروزه با موج تازه‌ای از ورود گردشگران خارجی مواجه است، ادامه داد: بر این اساس باید اتوبوس‌های گردشگری مناسب و منطبق با استانداردهای جهانی به کشور وارد شو زیرا تا امکان تولید چنین محصولاتی در داخل فراهم شود، فرصت را از دست خواهیم داد.
اصغری تصریح کرد: بررسی طرح تسهیل واردات خودروهای گردشگری با تمرکز بر کاهش تعرفه گمرکی که چندی پیش با مخالفت وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیاز به ارائه و بررسی مجدد در کمیسیون‌های هیات دولت دارد تا بتوان به نتیجه مناسبی در این بخش دست یافت.
رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که هم اکنون خودروهای موجود حوزه حمل و نقل جاده ای نمی تواند نیاز صنعت گردشگری کشورمان تامین کند و باید در این خصوص تصمیم جدی
گرفته شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :