شهریه مدارس بر اساس الگو ابلاغ می‌شود/ مبالغ اعلام شده قانونی نیست

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: شهریه مدارس و مراکز غیردولتی بر اساس الگوی تعیین شهریه ابلاغ می‌شود و مبالغ اعلام شده در فضای مجازی وجاهت قانونی ندارند.
احمد محمودزاده با بیان اینکه شهریه مدارس غیردولتی بر اساس الگوی تعیین شهریه ابلاغ می شود، گفت: هم اکنون موسسان مدارس و مراکز غیردولتی مشغول تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای تعیین شهریه هستند و تا کنون شهریه هیچ کدام از مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ ابلاغ نشده است.
وی افزود: همزمان با ابلاغ شهریه مدارس غیردولتی، مبالغ آنها در سامانه مشارکت ها (https://mosharekatha.ir) برای عموم مردم قابل مشاهده است بنابراین مبالغ اعلام شده در فضای مجازی وجاهت قانونی ندارند.
وی با بیان اینکه الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی در ۲۲ فروردین سال ۱۴۰۲ ابلاغ شده است، گفت: در این الگو مطابق ماده (۱۵) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، پایه و اساس تعیین شهریه؛ دوره تحصیلی، سطح آموزشی- پرورشی و تربیتی، برنامه سال تحصیلی، فعالیت های فوق برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات و امکانات بروز از جمله آزمایشگاه ها، کارگاه ها و سالن ها است و در این راستا به نیروی انسانی شاغل در مدارس غیردولتی و دارای صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای متناسب با دوره های تحصیلی و برنامه سال تحصیلی، فضای آموزشی، تجهیزات و امکانات توجه ویژه شده و در محوریت تعیین هزینه های تمام شده هر مدرسه قرار گرفته است و کیفیت و امتیاز کسب شده در این مولفه ها در تعیین مبلغ شهریه بسیار اثرگذار است.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایرنا، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با بیان اینکه در راستای تعیین سطح آموزشی و پرورشی شاخص هایی تعیین شده تا به این صورت کیفیت ارائه خدمات آموزشی و پرورشی مدارس نیز در تعیین شهریه لحاظ شود، اظهار کرد: نکته مهم دیگر در خصوص فعالیت های فوق برنامه است که کاملا اختیاری و در الگوی تعیین شهریه به صورت مجزا در قالب فعالیت های فوق برنامه درسی، فعالیت های آموزشی و پرورشی مکمل و فعالیت های تابستانی پیش بینی شده است. شهریه این بخش بر اساس برنامه های ثبت شده در سامانه مشارکت ها تعیین می شود و در ادامه بر اجرای آنها نظارت خواهد شد.

1402/3/2

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :