شمع‌هایی که روشن و تمام می‌شوند

دیباچه: رییس انجمن فیلمسازان انیمیشن سینمای ایران معتقد است: «یقین دارم که فیلم‌سازهای سینمای انیمیشن، پتانسیل بالقوه ساخت فیلم‌های درجه یک را دارند.»
روانبخش صادقی در مورد کیفیت کار انیمیشان‌سازان ایرانی و استعدادشان در این حوزه مهجور مانده در ایران به خبرنگار سینمایی دیباچه می‌گوید: «درست است که می‌گویم، ساخت انیمیشن گران تمام می‌شود، اما به همان اندازه هم، می‌تواند پر فروش باشد. انیمیشن می‌تواند در اکران‌های بین‌المللی، درآمدزایی کند. تولید انیمیشن‌های باکیفیت از سینمای ایران، می‌تواند بازار کشورهای هم‌سایه را مصادره کند و آمار فروش را به طرز چشم‌گیری، افزایش بدهد.وی افزود:البته باید بگویم که سودآوری انیمیشن، فقط به اکران در سالن‌های سینما و بسنده کردن به فروش بلیت، محدود نمی‌شود: همان‌طور که کمپانی‌های بزرگ انیمیشن‌سازی با ساخت انحصاری عروسک‌هایی از‌ِ شخصیت‌های محبوبِ فیلم‌های انیمیشن،‌ لباس‌ها و وسایلی با طرحی‌هایی که مربوط به فیلم‌شان است  فروشی که حتی تا سال‌ها بعد از اکران آن فیلم ادامه دارد، درآمدزایی می‌کنند.»روانبخش صادقی اعتقاد دارد: «کارگردان‌های ایرانی‌ای که در این حوزه فعالیت می‌کنند، پتانسیل ساخت آثار با کیفیت جهانی را دارند. یقین دارم که فیلم‌سازهای سینمای انیمیشن، پتانسیل بالقوه ساخت فیلم‌های درجه یک را دارند.
وی در خاتمه بیان داشت:باید از این فیلم‌سازها حمایت کرد؛ فیلم‌سازهایی که در صورت عدم توجه و حمایت، مثل شمعی روشن و تمام می‌شوند!»

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :