سرپرست بانک دی با مادر شهیدان پالیزوانی دیدار کرد

سرپرست بانک دی با خانواده پالیزوانی که چهار شهید را به انقلاب اسلامی در دوران مبارزات علیه رژیم ستم‌شاهی و دفاع مقدس تقدیم کرده است، دیدار کرد.
به گزارش بانک دی، در آغاز هفته دفاع مقدس علیرضا عاطفی‌فر به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان پالیزوانی و رشادت‌های آنان در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به دیدار مادر مکرمه این شهیدان رفت.
سرپرست بانک دی در این دیدار ضمن یادآوری رشادت‌های شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و تلاش تحسین برانگیز آنان در حفظ آرمان‌های ایران اسلامی از مادر شهیدان پالیزوانی به دلیل تربیت چنین فرزندان غیوری تقدیر کرد.
عاطفی‌فر همچنین ضمن دلجویی از این مادر فدارکار خطاب به وی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون مادرانی چون شما است که با طیب خاطر فرزندان خود را برای دفاع از این مرز و بوم به سوی میادین جنگ اعزام می‌کنند.
حوری‌جان نقاش‌خوش، مادر شهیدان پالیزوانی نیز با تقدیر از حضور مدیران بانک دی در منزل ایشان به بیان خاطراتی از فرزندان شهیدش پرداخت و اظهار کرد: «فرزندم مصطفی حتی زمانی که به او مرخصی می‌دادند، میدان جنگ را ترک نمی‌کرد و به تهران نمی‌آمد؛ جنگید تا شهید شد و پیکرش هم نیامد».
در این خانواده سه برادر به همراه داماد آنها طی دوران انقلاب و دفاع مقدس به شهادت رسیدند که پیکر یکی از برادران هنوز مفقود است.
شهید مصطفی پالیزوانی در مبارزه‌ای بی‌امان با دشمن متجاوز در 15 اسفند ماه سال 63 در منطقه عملیاتی شرق دجله در حالی که با گلوله‌های آرپی جی‌اش سینه تانک‌های دشمن را یکی پس از دیگری نشانه می‌رفت، هدف اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید اما پیکر مطهرش در همان بیابان‌های تفتیده عراق باقی ماند و مفقودالاثر شد.
شهید مرتضی پالیزوانی نیز در 12 اردیبهشت 65 در فکه به شهادت رسید.
شهید محمد پالیزوانی نیز سال 57 در دوران مبارزه علیه رژیم ستمشاهی اولین شهید خانواده بود که جانش را در راه پیروزی انقلاب اهدا کرد.
محمد همایون نیز که داماد خانواده پالیزوانی است در دوران دفاع مقدس به شهادت
رسید.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :