سرمایه گذاری اتریشی ها در منطقه آزاد کیش

رایزن بازرگانی سفارت اتریش، جزیره کیش را شناخته شده ترین هاب سرمایه گذاری ایران در عرصه بین المللی برشمرد و از علاقه مندی شرکت های اتریشی برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در ایران و کیش خبر داد.
به گزارش فرینا، “واین گارتنر” که به همراه هیاتی از بخش بازرگانی سفارت اتریش به جزیره کیش سفر کرده اند در نشستی با مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با فرصتهای سرمایه گذاری این جزیره آشنا شدند. رایزن بازرگانی سفارت اتریش در این نشست، جزیره کیش را شناخته شده ترین هاب سرمایه گذاری ایران در عرصه بین المللی دانست و از علاقه مندی شرکت های اتریشی برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در ایران به ویژه جزیره کیش خبر داد . رایزن بازرگانی سفارت اتریش با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری اتریش به ایران در سال 2015 و حضور نمایندگی بیش از 200 شرکت اتریشی، سرمایه گذاران این کشور را برای حضور در بازار گسترده ایران ترغیب کرده است افزود: ما در زمینه تجهیزات بیمارستانی، پتروشیمی، ماشین آلات صنعتی، و گردشگری علاقه مند به سرمایه گذاری در جزیره کیش هستیم. وی با ابراز امیدواری از اینکه با لغو تحریم ها مشکلات نقل و انتقالات بانکی در مبادلات تجاری به طور کامل برطرف و شرایط فعالیت بانک ها در همه مناطق آزاد ایران به ویژه جزیره کیش تسهیل شود، امکانات توسعه گردشگری حلال در ایران را فرصت خوبی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی برشمرد.
مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه کیش به عنوان جزیره پاک و دوستدار محیط زیست از توسعه صنایع با فناوری بالا استقبال می کند تاکید کرد : با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست منطقه، به صنایع آلاینده مجوز فعالیت داده نمی شود و تا کنون بخش زیادی از سرمایه گذاری ها در جزیره کیش در بخشهای املاک، داروسازی، مراکز تجاری و اقتصادی و لوازم و تجهیزات منزل بوده است .
وی اظهار کرد: در شرایط کنونی علاقه مند به جذب سرمایه گذاری های خارجی در زمینه گردشگری و در بخشهای گردشگری سلامت، گردشگری ورزشی، تجهیزات پزشکی، ساخت هتل و ایجاد جاذبه های گردشگری نوین هستیم. مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه پس از برداشته شدن کامل تحریم ها هرگونه نقل و انتقال ارزی از جزیره کیش به کشورهای خارجی امکان پذیر خواهد بود تصریح کرد: در شرایط کنونی روند نقل و انتقال ارز از طریق صرافی های معتبر در کیش انجام می شود. شیرزاد با اشاره به ابراز علاقه بانک های اف شور(فرا ساحلی ) برای ایجاد شعب در جزیره کیش گفت: تا کنون چندین بانک خارجی برای تاسیس شعبه در ایران ابراز آمادگی کرده اند و با توجه به اینکه قوانین تاسیس شعبه های بانکهای خارجی در مناطق آزاد تا حدودی از سرزمین اصلی متفاوت است بانک های خارجی پس از برداشته شدن محدودیتهای دوران پسا تحریم می توانند در مناطق آزاد ایران از جمله جزیره کیش شعب خود را دایر کرده و فعالیت کنند.
وی افزود: در شرایط کنونی با توجه به فعالیت پویا و مطمئن شعب بانک های خصوصی در ایران، شرکتهای خارجی از طریق تعامل با بانک ها ی داخلی خصوصی نیز می توانند فعالیت خود را آغاز کرده و روند سرمایه گذاری را سرعت ببخشند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :