رشد ۳۵ درصدی تولید خودرو در خراسان رضوی

تولید خودرو در خراسان رضوی ۳۵ درصد افزایش داشته است.
به گزارش مهر، محمدرضا نعمت زاده در ارتباط تصویری با سالن کنفرانس استانداری خراسان رضوی، با اشاره به اینکه ۱۸ هزار فرصت شغلی در سه سال اخیر ایجادشده است، اظهار کرد: در طول سه سال اخیر با سرمایه‌گذاری ۲۳ هزار میلیارد تومان، نود واحد صنفی در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: شرایط ایجاد ۸۷ هزار اشتغال با صدور ۴ هزار و ۶۰۰ جواز سرمایه‌گذاری جدید ایجادشده که در صورت محقق شدن حتی نیمی از آن‌ها تعداد ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بابیان اینکه، ۱۷۰ معدن با ذخیره ۲۵۰ میلیون تن افتتاح‌شده است، تصریح کرد: در خراسان رضوی به میزان ۱۲ هزار کیلومتر اکتشاف انجام‌شده و همچنین منابع جدیدی در استان کشف‌شده است.
وی اضافه کرد: به‌منظور ایجاد سرمایه‌گذاری‌های جدید در خراسان رضوی، تعداد ۵۵۷ قطعه زمین در شهرک‌های صنعتی این استان به سرمایه‌گذاران توسط دولت تدبیر و امید تحویل داده‌شده است.
نعمت زاده بابیان اینکه از صندوق توسعه ملی مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو به خراسان رضوی پرداخت‌شده، ادامه داد : به میزان ۷۰۰ میلیون یورو ماشین‌آلات وارد خراسان رضوی شده است و همچنین بیش از ۱۱۳ پروانه تحقیق و توسعه صنعتی صادرشده که نوید حرکت رو به جلو را می‌دهد.
وی ابراز کرد: تعداد ۱۳۷ واحد باهدف ارتقاء محیط‌زیست، از لیست آلایندگی خارج‌شده و همچنین با توجه افزایش تولید در استان به میزان دو درصد کاهش مصرف برق داشتیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: تا پایان سال جاری در نیشابور ریخته‌گری و ذوب فولاد خراسان رضوی با ظرفیتی بالغ‌بر ۷۲۰ هزار تن به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: گندله‌سازی با ۲.۵ میلیون تن و آهن اسفنجی سبزوار با هشت‌صد و ۲۲ هزار تن نیز تا پایان سال در خراسان رضوی راه‌اندازی می‌شود و همچنین افتتاح  ۲ واحد بزرگ شیشه را در دستور کارداریم.
نعمت زاده با اشاره به رشد ۳۵ درصدی تولید خودرو در خراسان رضوی، تصریح کرد: صنایع قطعه‌سازی ۲۰ درصد رشد داشته‌اند.
وی افزود: طرح تولید اسیدسیتریک با ۲۰ هزار تن ظرفیت سالانه و ۱۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که ۶۰ درصد سرمایه اختصاص به شرکت داشته و ۴۰ درصد متعلق به منابع بانک کشاورزی است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :