رسالت مهم کانون های مساجد جامه عمل پوشاندن به فرامین رهبری است

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از مسجد به عنوان پایگاه خودسازی و مرکز خنثی سازی توطئه های دشمنان دین یاد کرد و جامه عمل پوشانیدن به فرامین مقام معظم رهبری را از مهمترین رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام پهلوانی در همایش بزرگداشت 19 مهر(سالروز ایراد سخنان راهگشای رهبر معظم انقلاب در خصوص کانون های مساجد) در جمع ائمه جماعات، رابطین و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد، عنوان کرد: مسجد، مرکزی برای تجمع مسلمین و تبادل افکار و ایده های ناب با محموریت ذکر، دعا، نیایش، عبادت و اقامه نماز در راستای نشر آموزه های دینی است.
وی در ادامه به تبیین فرمایشات گهربار رهبر معظم انقلاب در جمع علما در خراسان شمالی مبنی بر فعال کردن کانون های فرهنگی هنری مساجد پرداخت و تصریح کرد: یکی از مهمترین ملزومات فعال شدن کانون فرهنگی هنری داشتن امام جماعت به عنوان محور فعالیت هاست.
حجت الاسلام پهلوانی از کمبود امام جماعت به عنوان مهمترین چالش فراروی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان نام برد و از مسجد بدون امام جماعت به مثابه کشتی بدون ناخدا یاد و تاکید کرد: برنامه ریزی برای شناسایی و تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان مستعد برای ادامه تحصیل در حوزه های علمیه به منظور کادرسازی برای آینده از مهمترین وظایف کانون های مساجد این استان است.
وی با تاکید بر اینکه همه فعالیت های کانون های فرهنگی هنری باید با محوریت امام جماعت صورت گیرد، تعامل را پایگاه های مقاومت بسیج، هیات امنا و هیات های مذهبی و سایر فعالین حوزه مساجد را از دیگر مواردی برشمرد که کانون ها باید نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشند.
این مقام مسئول، تشکیل اتاق فکر و دعوت از  نخبگان هر محله و روستا جهت عضویت در آن، برنامه ریزی متناسب با نیازهای نسل جوان به صورت  منطقه ای، اهتمام ویژه به بانوان و قشر کودک و نوجوان، توجه به  کیفیت بخشی به نماز و تشکیل نشست های چهره به چهره را از دیگر اولویت های سال جاری کانون های فرهنگی هنری مساجد ذکر کرد.
پهلوانی بر مستندسازی داشته های مساجد توسط کانون های فرهنگی هنری تاکید کرد و گفت: داستان های شیرین و شنیدنی نحوه ساخت مسجد، نحوه مدیریت و جذب جوانان به مسجد توسط امام جماعت، معرفی شهید و یا شهدایی که با مسجد در ارتباط بوده اند، معرفی افراد نخبه مسجد و … باید مستندسازی شود.
وی با بیان اینکه فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد باید خروجی داشته باشد، افزود: عملکرد یک کانون باید به گونه ای باشد که با اجرای مستمر برنامه ها شاهد کاهش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در جامعه باشیم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :