راه آهن سراسری هشتگرد به ایستگاه متروی شهر جدید متصل خواهد شد

ابوالقــاسم پالـــیزگیر فرماندارساوجبلاغ گفت:   طرح جامع توسعه ایستگاه راه آهن هشتگرد شامل سالن انتظار، پارکینگ، ساختمان پلیس، مسجد و خدمات ایستگاهی برای ظرفیت بالاتر سال آینده اجرایی خواهد شد .
به دنبال درخواست های مردمی برای بهبود و افزایش خدمات در ایستگاه راه آهن هشتگرد – تهران، فرماندار ساوجبلاغ به همراه مدیر کل راه آهن استان تهران و البرز از ایستگاه هشتگرد بازدید کرد.
فرماندارساوجبلاغ در جریان این بازدید گفت: به منظور رفاه حال بیشتر مردم در شهرستان و با پیگیری های انجام شده در سال ٩٦، این دو ایستگاه بهم رینگ خواهند شد.
وی افزود: هدف دولت تدبیر وامید در حوزه راه، افزایش خطوط ریلی و قطار حومه ای برای کاهش بار ترافیکی کلانشهرها و همین طور ارائه خدمات مطلوب وارزان به شهروندان است.
فرماندار ساوجبلاغ همچنین در جریان بازدید از ایستگاه اقدسیه خواستار راه اندازی این مجموعه شد.
پالـــیزگیر افـــزود: با راه اندازی ایستگاه اقدسیه بخش عمده ای از جمعیت چهارباغ برای تردد از این ایستگاه استفاده خواهند کرد و شاهد کاهش حجم ترافیک در محور های مواصلاتی این بخش و بزرگراه کرج – قزوین خواهیم بود.
وی گفت: شهرداری چهارباغ و دهیاری اقدسیه موظف هستند راه های دسترسی به ایستگاه را آسفالت کنند تا تردد مردم به راحتی انجام گیرد.
فرماندار ساوجبلاغ در ادامه در بازدید از پل امامزاده محمد هشتگرد و بررسی و رفع مشکلات آن خواستار کمک راه آهن برای توسعه این معابر شد.
سید محمد موسوی مدیر پروژه افزایش خطوط راه آهن هم در این بازدید گفت: احداث کمربندی اتصــال خط ریلـــی شهرجدید هشتگرد به شهر هشتگرد در مرحله طراحی نهایی است که با اختصاص 60میلیارد تومان برای رفــع معــارض تا 14 مـاه آینده عملیات اجرایی راخواهیم داشت.
رضا شاکری مدیر کل راه آهن تهران هم از احداث ایستگاه ریل باس در راه آهن هشتگرد خبر داد و گفت:به گونه ای برنامه ریزی شده تا حرکت ریل باس را از شهر هشتگرد داشته باشیم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :