دکتر صالح آبادی:#ترویج تفکر #صادرات محور برای مدیران اجرایی ضروری است

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: ترویج تفکر صادراتی در کشور مهم است و باید سعی کنیم در ذهن همه مدیران اجرایی تفکر صادرات محور شکل بگیرد.
به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دکتر علی صالح آبادی در نشست اعضای اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی با اعلام این مطلب افزود: درحوزه مقررات، عوارض، تسهیلات و سیاست‌های تشویقی اقدامات خوبی برای تسهیل امر صادرات در سالهای اخیر صورت گرفته است.
وی با تشریح نوع خدمات و تسهیلات بانک توسعه صادرات تصریح کرد: با توجه به خطوط اعتباری دریافتی از صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی و با توجه به احیای روابط کارگزاری با بانکهای بین المللی گشایش های خوبی ایجاد شده است.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: درحوزه صدور ضمانتنامه برای شرکت های صدور خدمات فنی مهندسی در هر نقطه ای از جهان که روابط کارگزاری داشته باشیم، آمادگی همکاری وجود دارد. در کشورهایی هم که رابطه مستقیم نداریم می توان به طور موردی و با تعریف واسطه به این بخش کمک کرد.
دکتر صالح آبادی با اشاره به اقدامات حمایتی دولت در خصوص خطوط اعتباری و افزایش سرمایه بانک اظهارداشت : به دنبال احیای مجدد روابط کارگزاریمان در شرایط پسابرجام هستیم.
دکتر صالح آبادی با اعلام این مطلب که صنعت غذایی مزیت نسبی استان خراسان رضوی است، گفت: حمایت از طرح ها و پروژه های این حوزه بویژه صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی برای ما در اولویت است
در این نشست آقایان محمد حسین روشنک رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی وعلی شریعتی مقدم رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان رضوی ضمن تاکید بر پاکدستی همکاران بانک و حضور بدون حاشیه و بارویکرد مثبت آنان، موضوعاتی نظیر اعمال تدبیر در خصوص بخشودگی جرائم ناشی از معوقات به منظورپیشگیری از بازخورد منفی برای مشتریان خوش حساب، کاهش نرخ سود تسهیلات در بخش کشاورزی و افزایش سقف اعتباری شعبه مشهد را مطرح کردند.
دکتر صالح آبادی نیز در خصوص سقف اختیارات شعب گفت: این سقف درحال بازنگری است و حتما در تعیین سقف جدید، شاخصهای صادراتی و ظرفیت های استان مدنظر قرار خواهد گرفت.
بازدید از متروی شهر مشهد، و شرکت مجتمع فولاد خراسان از دیگر برنامه های سفر هیات بانک توسعه صادرات به استان خراسان رضوی بود که طی آن پیرامون ارائه تسهیلات و خدمات بانک توسعه صادرات بحث و گفت و گو شد.
دکتر صالح آبادی در جریان بازدید مجتمع فولاد خراسان با تاکید بر اهمیت فولاد و صادرات آن گفت : این بخش به عنوان یکی از بخش های مهم و اولویت دار محسوب می شود که در کنار صادرات محصولات پتروشیمی می تواند جایگزین مناسبی برای نفت ما باشد.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات خطاب به مسوولان این شرکت گفت : آمادگی داریم فهرستی از روابط کارگزاریمان را در اختیار شما قرار دهیم و پیشنهاد ما این است که برای اجرای طرحهایتان از منابع صندوق توسعه ملی و برای سرمایه در گردش از منابع بانک توسعه صادرات استفاده کنید

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :