در همین هفته 50 میلیارد تومان به پیمانکار مترو می پردازیم تا تعهدات خود را با سرعت بیشتری انجام دهد

مهندس شمس میریان مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در پاسخ به سوالات «سرزمین پویا» که در شماره قبل مطرح شده بود اظهار داشت:
مردم حق دارند که بدانند
برنامه های شرکت عمران در چه شرایطی است و ایا در قبال
وعده هایی که داده بودیم پیشرفت‌هایی حاصل شده است یا خیر؟ زیرا مسوولان برای خدمت به مردم در پست های مختلف منصوب می شوند و بدیهی است که باید پاسخگوی نیاز های متعدد باشند.
سوالات ما و جواب های مهندس میریان را به شرح زیر مطالعه فرمائید:
-آیا پول هایی که قرار بود به حساب شرکت عمران و پیمانکار مترو بریزند ریخته شد و حالا می توانید با دست باز با مشکلات مبارزه کنید و یا هنوز چرخ هایتان لنگ می زند و مترو تا آخر اسفند امسال نخواهد رسید؟
*خوشبختانه پس از مدت ها پیگیری و بر اساس تدبیر دولت محترم مقرر گردید که مطالبات معوقه پیمانکاران از طریق اسناد خزانه اسلامی پرداخت شود که این اقدام در مرحله نهایی است و پیمانکار ، همین هفته پنجاه میلیارد تومان اعتبار اسناد خزانه اسلامی را در فرا بورس به فروش خواهد رساند و یا با دریافت وجه نقد فعالیت پروژه ، مجددا شدت خواهد گرفت و کارها به سرعت پیش خواهد رفت.
-با مشکلات مغازه های ایستگاه «امامزاده محمد» چه کردید؟ آیا کسبه محل نظرات کارشناسان دادگستری را پذیرفتند که هرچه زودتر با آنها تسویه حساب کنید و کار مترو لنگ نماند یا خیر ؟
*مهندس میریان با خرسندی پاسخ می دهد: خوشبختانه کلیه معارضات واقع در مسیر طرح و همچنین در محدوده خیابان شهید ایرانی توسط مجری طرح تملک و بعضا تخریب گردید و مسیر در اختیار پیمانکار قرار گرفته و موارد تخریب نشده نیز با فعّال شدن عملیات اجرایی در این محدوده ، ابتدا برای تخریب واحد های مسکونی و تجاری در اختیار پیمانکار قرار خواهد گرفت و عملیات احداث خط مترو آغاز خواهد شد .
مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت عمران افزود : مالکان مغازه ها با قیمت کارشناسی مشکل ندارند و پرداخت به آنها نیز پس از آماده شدن مراحل انتقال ملک به نام دولت و همزمان با انتقال در دفترخانه صورت خواهد گرفت و چنانچه مالکی به قیمت گذاری اعتراض داشته باشد قانون برای این گونه موارد پیش بینی های لازم را کرده است و نحوه تملک قانونی کاملا مشخص است و کار پروژه ملی مترو لنگ نخواهد ماند.
-وضعیت آپارتمان های «ناجا» که بار ها نوشته بودیم «این زخم کهنه را از پیشانی شهر پاک کنید» به جایی رسید یا همچنان باید در انتظار بمانیم ؟ آیا برای مشارکت در تکمیل آپارتمان ها ، سرمایه گذاران جدید پیش قدم شده اند؟ اگر نشده اند ، چرا؟
*مشکل آپارتمان های ناجا توسط شهرداری شهر جدید هشتگرد در حال پیگیری است و تعاونی ناجا هم برای برون رفت از این شرایط تلاش می کند . ضمنا تاکنون سرمایه گذاری که به طور جدی برای مشارکت در تکمیل ساختمان ها آمادگی داشته باشد با ما و شهرداری مذاکره نکرده است . اما همه مردم و ما و شهرداری چشم به راه مالک عقب نشسته این پروژه عظیم چند صد میلیاردی هستیم تا بلکه پس از 7 سال ، کار ناقص خود را به پایان برساند . بنیاد ناجا باید در این رابطه تصمیم بسیار جدی اتخاذ نماید . زیرا مردم شهر جدید این وضعیت تاسف بار را نمی توانند تحمل کنند.
-راجع به وضعیت آب شهر جدید هشتگرد و استفاده از سهمیه آب سد طالقان به جایی رسیده اید یا جمعیت رو به افزایش شهر ، تابستان آینده و تابستان های بعد از آن هم باید تشنگی بکشند؟
*مهندس میریان توضیح می دهد : راجع به وضعیت آب شهر جدید هشتگرد مسوولان آبفای استان موضوع صدور مجوز را به وزارت نیرو مرتبط می دانند . راه حل های موقت از طریق شرکت عمران برای تامین آب مورد نیاز پروژه های مسکن مهر در فاز 7 نیز مورد استقبال آبفای البرز قرار نمی گیرد ؛ بنابراین ، آخرین تصمیم شرکت عمران برای حل موضوع کمبود آب ، تقاضای حضور در جلسه ای با وزیر نیرو است که توسط دکتر محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان و آقای پالیزگیر فرماندار شهرستان و
هماهنگی های لازم صورت گرفته و توسط شرکت عمران و شرکت مادر تخصصی شهر های جدید دایم در حال پیگیری است.
-آیا تعامل 200 میلیارد تومانی با شهرداری شهر جدید هشتگرد به نتیجه دلخواه و جای قابل قبولی رسیده است یا باید در انتظار اقدامات آینده باقی بمانیم ؟
*مهندس شمس میریان در پایان می گوید : موضوع تفاهم نامه 200 میلیارد تومانی بین شرکت عمران و شهرداری شهر جدید از نظر ادارای تصویب گردیده و به تایید شورای شهر جدید و فرمانداری نیز رسیده است و در مرحله ابلاغ از سوی مجمع محترم شرکت عمران می باشد که در آینده بسیار نزدیک در شرکت مادر تخصصی نهایی خواهد شد .
-امیدواریم که اقدامات مهندس میریان و همکاران ایشان در جهت بهبود وضع عمومی شهر جدید هشتگرد به نتایج مثبت برسد و این شهر جدید از وضعیت نامساعد فعلی رهایی یابد . چرا که شهر جدید با وجود نزدیک بودن به تهران و داشتن هوای بسیار پاک و سلامت بخش ، می تواند سرریزگاه خوبی برای جمعیت انفجاری پایتخت باشد .

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :