در جلسه شورای عالی مدیران تأکید کرد چقازردی: از منابع محوری باید به سمت تعادل در درآمدها و بدهی ها و توازن در درآمدها و هزینه ها حرکت کنیم

مدیرعامل بانک سپه در جلسه شورای عالی مدیران از تغییر رویکرد بانک از “منابع محوری” به توازن در درآمدها و هزینه‌ها خبر داد و اظهار داشت: سیاست منابع محوری بانک باید جای خود را به ارزش آفرینی و عدم زیان دهی بدهد.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی با اشاره به اینکه در نظام بانکی کشور، منابع محوری به شکل سنتی در محور عملیات بانک ها قرار دارد؛ گفت: به‌دنبال تغییر رویکرد بانک به سمت تعادل در دارایی ها و بدهی ها و توازن در درآمدها و هزینه ها هستیم.
رئیس هیات مدیره در این مراسم با بیان اینکه تغییرات خوبی در بانک صورت گرفته که منشأ آن نیروی انسانی است، افزود: با تلاش و همت همه کارکنان در صف و ستاد، بانک در یک موقعیت خوب و با ثبات قرار گرفته که مرهون نیروی انسانی با دانش و باکفایت و اجرای درست برنامه ها و سیاست‌های بانک است.
وی گفت: شاخص ها و عملکرد مطلوب بانک مرهون برنامه ریزی صحیح مبنی بر شناخت و مقتضیات و تلاش و تعهد مدیران و کارکنان بانک است.
چقازردی افزود: با توجه به شرایط به وجود آمده، مدیران باید به دنبال جذب منابع ارزان قیمت باشند.
مدیرعامل با اشاره به گزارشی که از وضعیت بانک ها در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد، گفت: جزء معدود بانک هایی هستیم که اضافه برداشت از بانک مرکزی نداشتیم و در موقعیت وام دهی بازار بین بانکی، در وضعیت مطلوبی قرار داریم و این منابع با نرخ پایین مورد استفاده قرار می گیرد.
وی به افزایش سرمایه بانک اشاره کرد و افزود: سرمایه پایه بانک در حال حاضر 110 هزار میلیارد ریال است.
چقازردی گفت: یکی از برنامه های بلند مدت و پایدار ما در بانک، تبدیل شعب ناکارآمد به کارآمد است؛ که باید برای این جریان ساختار تعریف کنیم.
وی خاطر نشان کرد: امیدوارم برای حفظ و ارتقای جایگاه فعلی بانک با برنامه حرکت کنیم و وظیفه خود را نسبت به این بانک بزرگ به نحو احسن انجام دهیم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :