خالی شدن دخل شرکت پست مازندران با طرح انتقال کارمند از کلانشهرها

مدیرکل شرکت پست مازندران گفت که طرح انتقال کارمندان کلانشهرها در گذشته به این استان ، دخل و خرج این شرکت را به دلیل تحمیل نیروهای مازاد به هم ریخت.
به گزارش ایرنا، اسماعیل بوداغی ،افزود: با اجرای این طرح 72 مازندرانی از کلانشهرها به شرکت پست استان منتقل شدند.
به گفته وی ، با انتقال این نیروها حدود 12 درصد نیروی مازاد به مجموعه نیروهای شرکت پست مازندران اضافه شد که هزینه های مازاد و سرباری را به شرکت تحمیل کرد.بوداغی گفت که در شرایط کنونی شرکت پست مازندران با کمبود 16 درصد دخل نسبت به خرج به عنوان شرکت زیانده در بین شرکت های پست استانی مطرح است.
وی افزود : پارسال عدم تعادل دخل و خرج شرکت پست مازندران 26 درصد بود که در نیمه اول سال جاری موفق شدیم دخل شرکت را به 84 درصد از خرجش برسانیم .
مدیرکل شرکت پست مازندران پائین بودن آمار مرسوله های پستی شهروندان مازندرانی را دلیل دیگری بر ناهمخوانی دخل و خرج این شرکت اعلام کرد.
وی تعداد نیروهایی را که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این شرکت همکاری دارند ، 2 هزار و 600 نفر اعلام کرد و گفت که 600 نفر از این نیروها به صورت مستقیم با شرکت پست مازندران همکاری دارند.
طرح کاهش جمعیت کلانشهرها بویژه تهران از مصوبات دولت قبل بود که برای مدت بیشتر از 2 سال اجرا شد .
بر اساس این طرح ، کارمندان شاغل در کلان شهر در صورت انتقال به دیگر استان ها علاوه بر برخورداری از زمین رایگان در محل جدید خدمتی ، از مزیت تغییر وضعیت از قراردادی به پیمانی و پیمانی به رسمی برخوردار می شدند.محقق نشدن بخشی از این وعده ها از یک سو و بازگشت تعدادی از کارکنان به بهانه های مختلف به محل کار قبلی در کلانشهرها ، سرانجام به شکست طرح انجامید .
2/7 سرانه مرسوله پستی
برای هر شهروند مازنی
مدیرکل شرکت پست مازندران همچنین در این کنفرانس خبری که به مناسبت روز جهانی پست انجام شد ، گفت که در نیمه نخست سال جاری 22 میلیون مرسوله پستی سهم این شرکت بود که 10 میلیون مرسوله از مازندران به سایر استان های کشور ارسال و 12 میلیون نیر از سایر
استان ها به مازندران وارد شد .
وی افزود : در این مدت 10 هزار مرسوله پستی هم از خارج کشور وارد مازندران شد .
نبود زیرساخت های لازم و مشابه بودن اسامی ، چالش شرکت پست مازندران
بوداغی نبود زیرساختی های لازم مانند نامشخص بودن آدرس و مشابه بودن اسامی به خصوص در روستاها را علت اصلی تاخیر در ارسال مرسوله به برخی نقاط مازندران اعلام کرد.
وی گفت : در حال حاضر در استان مازندران 14 روستای همنام وجود دارد و این مشکل برای برخی نقاط شهری نیز وجود دارد که کار ارسال را دشوار کرده است .
او تاخیر در ارسال قبوض به خصوص تلفن همراه را هم ناشی از نامشخص بودن مکان و جا به جایی مالکان و فروش سیمکارت بدون درج نشانی جدید اعلام کرد.
اجرای طرح یکسان سازی نشانی و املاک ایرانیان
مدیرکل شرکت پست مازندران گفت که طرح یکسان سازی نشانی ایرانیان ( جی نف ) در این خطه شمال کشور وارد فاز اجرایی شده است .وی افزود : این طرح در مرحله اول در کشور با اولویت در شهرهای مشهد ، اصفهان، شیراز و ساری اجرا می شود که در ساری وارد فاز اجرایی شد.بوداغی گفت که با اجرای طرح یکسان سازی نشانی ایرانیان و ساماندهی املاک (سی ماک ) نقاط کور و املاک فاقد شناسنامه نیز شناسایی و تحت پوشش فعالیت های قانونی از جمله مالیات ها قرار می گیرد.وی افزود : در شرایط فعلی بسیاری از اماکن و املاک فاقد شناسنامه در سطح استان و کشور وجود دارد که می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد و با اجرای طرح های جی نف و سی ماک این نقاط هم مورد شناسایی قرار می گیرند.
به گفته وی این طرح تا پایان سال 96 در ساری به طور کامل اجرا می شود.
استقبال مازنی ها
از پست کشاورزی
مدیرکل شرکت پست مازندران گفت که مردم این خطه شمال کشور از طرح پست کشاورزی اجرایی از سوی این شرکت در سال جاری استقبال
کرده اند به گونه ای که در تابستان نسبت به بهار رشد چهار برابری مرسوله پستی کشاورزی ثبت شده است.
وی افزود : در مرحله اول اجرای این طرح ، محصولات برنج ، مرکبات و گل و گیاه در فاز اجرایی قرار گرفته و شرکت پست مرسوله پستی محصولات کشاورزی را به نرخ میانگین هر کیلوگرم بین سه تا چهار هزار ریال به مقصد می رساند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :