حسین زاده : موزه بانک ملی ایران بزودی افتتاح می شود

ساختمان فاخر و کهن صندوق پس انداز بانک ملی ایران که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، به عنوان موزه بانک ملی ایران بزودی افتتاح خواهد شد .
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران ، محمد رضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران با اعلام این خبر و بیان اینکه ساختمان موزه بانک ملی ایران با آثار و اشیای نفیس و کهن به ویژه گنجینه‌های بانکداری از سنوات مختلف تاریخی ایران در ساختمان خاطره انگیز صندوق پس انداز این بانک با قدمت 78 سال، افتتاح خواهد شد، گفت : بانک ملی ایران با حدود 89 سال سابقه یکی از قدیمی ترین بانک های ایران است که دارای پیشینه کهن بوده و از این رو دارای اشیا قدیمی از دوره هخامنشیان، ساسانیان و . . . و آثار گرانبهای هنری از جمله تابلوهای نفیس نقاشی ، خط، فرش، مسکوکات، سایر ادوات و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری و همچنین هدایایی از سوی کشورهای مختلف از دوران فعالیت این بانک در طی 89 سال خدمت خود می‌باشد .
حسین‌زاده با تشریح اقدامات انجام شده در ایجاد موزه بانک ملی ایران افزود: اقدامات متعدد و تلاش‌های شبانه‌ روزی برای راه‌اندازی موزه بانک ملی ایران ظرف چند ماهه اخیر انجام شده تا شاهد افتتاح این گنجینه تاریخی برای بازدید عموم مردم باشیم.
وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی این موزه گوشه‌هایی از عظمت گنجینه‌های در اختیار این بانک و کشور را به نمایش گذاشته و در حوزه بین‌المللی باعث بالا رفتن جایگاه برندینگ بانک خواهد شد، بیان داشت: اخذ مجوزهای مربوطه از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمع‌آوری اطلاعات اشیای با ارزش و یکپارچه‌سازی و تجمیع اطلاعات آنها، انجام فعالیت‌های عمرانی و مرمتی با نظر میراث فرهنگی و امکانات تاسیساتی و امنیتی در آن، ویترین‌ سازی و اجرای تزئینات داخلی براساس استانداردهای موزه‌ای از جمله مهمترین فعالیت‌های صورت گرفته برای راه‌اندازی این موزه بوده است. مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین همکاری این بانک و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل موزه‌ها را در این پروژه، بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: یکی از موفق‌ترین پروژه‌های مرمتی در ایران در ایوان جنوبی این ساختمان صورت گرفته است که در زمان افتتاح، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :