تسهیلات بانک ملی ایران به 15 طرح بزرگ و مهم اقتصادی کشور

از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون، بانک ملی ایران با هدف حمایت از تولید و اشتغال در کشور، اقدام به پرداخت تسهیلات به 15 طرح بزرگ و مهم اقتصادی کشور
کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک ایران، این طرح‌ها در بخش‌های مختلف نظیر صنعتی، پتروشیمی، سیمان، پزشکی، فولاد، صنایع غذایی و…. بوده است.
از جمله شرکت‌های مهمی که اخیراً نیز راه‌اندازی و افتتاح شده‌اند، به شرکت صنایع غذایی گهر دورود در استان لرستان با دریافت تسهیلاتی به مبلغ حدود 104 میلیارد تومان و آریاترانسفوی شرق و قدرت در استان سمنان با دریافت تسهیلاتی به مبلغ 450 میلیارد تومان اشاره کرد که تقدیر معاون اول رئیس جمهور و وزرای کشورو صنعت، معدن و تجارت را به دنبال داشت.
شرکت‌های آریاترانسفوی قدرت و شرق( تولید انواع ترانسفورماتور)، گهر لرستان( صنایع غذایی) مجتمع فولاد گیلان و امیرکبیر خزر( تولید انواع فولاد)، ماموت (ساخت کانتینر کامیون)، بناگستر کرانه(سوخت‌رسانی به کشتی‌ها)، زرماکارون(تولید ماکارونی) ، پتروشیمی مهاباد و لرستان(تولید محصولات پتروشیمی) سیمان باقران و سیمان سپهر قیر و کارزین( تولید سیمان)، ابوریحان طب آریا( ساخت مجتمع بیمارستانی تریتا)، پاسارگاد سرام آباده (تولید کاشی) و مجتمع تولیدی، صنعتی شمس انزلی(تولید انواع شمس آهن‌آلات) شرکت‌هایی بودند که ازابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون از تسهیلات کلان بانک ملی ایران بهره‌مند شده‌اند و جزو شرکت‌های مهم کشور هستند.
در سال جاری نیز بانک ملی ایران به عنوان یاور دولت در خصوص ایجاد رشد و توسعه اقتصادی کشور و افزایش اشتغال‌زایی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل، اقدامات گسترده‌ای برای احیا و ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی در کشور آغاز کرده و تاکنون اقدام به پرداخت تسهیلات به 2006 بنگاه کوچک و متوسط به ارزش بالغ بر 920 میلیارد تومان کرده است.
علاوه بر این، بانک ملی ایران تا پایان تیرماه امسال،22 هزار و 270 فقره تسهیلات سرمایه در گردش به مبلغ حدود 2 هزار و 300 میلیارد تومان برای حمایت از تولید و اشتغال پرداخت کرده است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :