بیمه‌کوثر، بیمه‌گر جوانی که پا‌به‌پای بزرگان صنعت در مسیر رشد و بالندگی است

ابوالفضل آقادادی، مدیر برنامه‌ریزی توسعه و پایش عملکرد بیمه‌کوثر در گفت‌و‌گو با دنیای اقتصاد به تشریح و تحلیل وضعیت شرکت در سال95 پرداخت.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از روابط‌عمومی بیمه‌کوثر؛ بیمه‌کوثر طی شش سال سابقه فعالیت خود توانسته روند رو به رشدی را داشته باشد. طبق آمار اعلامی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران شرکت بیمه‌کوثر در سال1395 توانسته 3/6درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد و در بین شرکت‌های خصوصی در رتبه ششم قرار بگیرد.
رشد 25درصدی حق‌بیمه تولیدی سال95
مدیر برنامه‌ریزی توسعه و پایش عملکرد بیمه‌کوثر از رشد 54درصدی حق‌بیمه تولیدی در شش ماهه اول سال95 نسبت‌به مدت مشابه سال94خبرداد و گفت: شرکت با تغییر رویکرد و در راستای هدف‌گذاری اصلاح ترکیب پرتفوی خود محدودیت‌هایی را در فروش ثالث و سرنشین درنظرگرفت و باعث شد رشد نه ماهه سال95 شرکت به 49درصد برسد.
ابوالفضل آقادادی خاطرنشان‌کرد: در سه ماهه چهارم سال95 با‌توجه‌به کاهش 24‌درصدی فروش ثالث در مقایسه با سال94 رشد کل فروش سال95 به 25درصد رسید.
وی با اشاره به اینکه در سال95 سهم حق‌بیمه تولیدی رشته شخص ثالث و مازاد حدود 55درصد، سهم رشته درمان حدود 12درصد، سهم رشته عمر (زندگی) حدود 14درصد و مابقی سهم سایر رشته‌ها از پرتفوی شرکت بوده است، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته میزان سهم حق‌بیمه تولیدی رشته ثالث و مازاد از پرتفوی سال96 حدود 44درصد درنظر گرفته شده است.
نسبت خسارت
مدیر برنامه‌ریزی توسعه و پایش عملکرد نسبت خسارت را حاصل خسارت پرداختی به حق‌بیمه صادره بدون در نظر گرفتن سایر هزینه‌ها دانست و تصریح‌کرد: نسبت خسارت در سال95 حدود 69درصد بوده که نسبت‌به سال94 هفت واحد رشد داشته است.
ابوالفضل آقادادی با بیان اینکه نسبت خسارت نه‌ماهه سال95 بیمه‌کوثر حدود 52‌درصد بود که نسبت به نه‌ماهه سال94، حدود چهار واحد کاهش داشت، تاکیدکرد: با‌توجه‌به هدف گذاری‌های صورت گرفته و سیاست شرکت برای سامان‌دهی و تسویه پرونده‌های خسارت، نسبت خسارت سه ماهه آخر سال95 به 145درصد رسید که نسبت‌به مدت مشابه سال قبل 70 واحد رشد داشت. با این اقدام گامی در راستای شفاف‌تر نمودن ذخایر خسارت‌های معوق در حوزه ثالث برداشته شد.
ضریب خسارت
وی با بیان اینکه ضریب خسارت شرکت که حاصل تقسیم خسارت واقع شده به حق بیمه عاید شده است، گفت: ضریب خسارت در مدت زمان نه‌ماهه سال95، حدود 96درصد بوده که باتوجه‌به ساماندهی و تسویه پرونده‌های خسارت معوق، میزان ضریب خسارت پایان سال 12واحد کاهش یافت و به 84درصد رسید.
مدیر برنامه‌ریزی توسعه و پایش عملکرد افزود: باتوجه‌به سهم 67درصدی رشته‌های ثالث و درمان در پرتفوی شرکت و همچنین رشد 24درصدی خسارت واقع شده در برابر رشد 20درصدی حق‌بیمه عاید شده نسبت‌به سال94، ضریب خسارت دودرصد رشد داشته است.
ابوالفضل آقادادی با بیان اینکه شاخص ضریب ترکیبی حاصل تجمیع ضریب خسارت “84درصد” و نسبت مجموع هزینه‌های اداری و عمومی و هزینه کارمزد به حق‌بیمه صادره “نه‌درصد” است، تصریح‌کرد: ضریب ترکیبی شرکت در سال95 به عدد 93درصد رسیده است.
توانگری مالی و ارزش بازار
مدیر برنامه‌ریزی توسعه و پایش عملکرد گفت: توانگری مالی شرکت در سال93 حدود 63درصد، در سال94 حدود 76درصد و در سال95 به 104درصد رسیده و در سطح یک قرار گرفته است.
ابوالفضل آقادادی با بیان اینکه شرکت بیمه‌کوثر سرمایه اسمی خود را در سال‌های اخیر از 140میلیارد تومان به 250میلیارد تومان افزایش داده است، یاداورشد: این شرکت با ارزش 245 میلیارد تومان در شهریور سال94 وارد بازار سرمایه شد. ارزش بازار شرکت هم‌اکنون با دو‌ونیم میلیارد سهم در بازار و با قیمت فعلی هر سهم، بالغ‌بر 400میلیارد تومان شده است.
وی افزود: در یک‌سال گذشته ازطریق اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته، بیمه‌کوثر توانسته است در زمینه تسویه به‌موقع بدهی‌های قانونی، تعیین‌تکلیف بسیاری از مطالبات معوق و کسب نسبت توانگری مالی در سطح یک موفقیت‌های زیادی داشته باشد.
مدیر برنامه‌ریزی توسعه و پایش عملکرد تاکیدکرد: معاونان، مدیران و کارشناسان بیمه‌کوثر می‌کوشند در راستای استقرار نظام حاکمیت شرکتی به‌منظور شفافیت و پاسخگویی کامل گام بردارند و به سیستم‌های کنترل داخلی، مدیریت ریسک و استانداردهای بیمه‌مرکزی درخصوص کنترل کفایت ذخایر فنی توجه کنند.
ابوالفضل آقادادی با بیان اینکه تمامی حوزه‌های ستادی و استانی شرکت تلاش می‌کنند با حمایت‌های هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت در راستای سیاست‌ها و اهداف و برنامه‌های تبیین شده به فعالیت بپردازند، خاطرنشان‌کرد: اصلاح ترکیب پرتفو، افزایش سهم از بازار، سوداوری در فعالیت‌های بیمه‌ای، توانمندسازی نیروی‌انسانی، توسعه کمی و کیفی زیرساخت‌ها و کیفی‌سازی شبکه فروش از اهم اقدامات شرکت در سال‌جاری است.
وی در پایان با تاکید بر این امر که در سال‌جاری گام‌های موثری در راستای اصلاح ترکیب پرتفو، شفافیت مالی و تقویت توانگری با تکیه بر منابع ارزشمند انسانی برداشته شده‌است، به‌نحوی که در سه‌ماهه اول سال96 سهم رشته‌ اتومبیل 33درصد شده و مبلغ کل فروش شرکت تا دهم تیرماه سال‌جاری حدود 345میلیارد تومان که نسبت‌به مدت مشابه در سال95، 26درصد رشد داشته است، افزود: امید است، با فعالیت‌های هوشمندانه و کسب پرتفوی اقتصادی، بسترهای لازم برای دستیابی به حاشیه سود مناسب برای سهام‌داران فراهم شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :