برنامه های ایدرو جهت توسعه استان سیستان و بلوچستان

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران سه پروژه کلان جهت توسعه و پیشرفت استان سیستان و بلوچستان در برنامه های خود دارد .
به گزارش سرزمین پویا به نقل از ایدرو نیوز ، رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، با اشاره به اینکه بر مبنای سیاست‌های کلی اصل۴۴ قانون اساسی و در چارچوب راهبردهای مصوب یکی از وظایف ایدرو ، سرمایه گذاری و توسعه صنعتی مناطق کمتر توسعه یافته کشور است ، تصریح کرد : ایدرو در این راستا سه برنامه را برای توسعه استان سیستان و بلوچستان در دست اجرا دارد ، یکی از این طرح ها همانطور که اخبار آن منتشر شده امضاء قرارداد احداث کارخانه تایر هامون در زابل است که این واحد تولید تایر به ظرفیت ۵۰ هزار تن و با سرمایه گذاری ۸۴۰۰ میلیارد ریالی و اشتغال زایی ۱۳۴۴ نفر است و امیدواریم طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در موعد مقرر به بهره برداری برسد .
منصور معظمی نوسازی کارخانه بافت بلوچ را دیگر پروژه ایدرو در استان سیتان و بلوچستان برشمرد وگفت: فاز اول کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر با تعداد ۱۸۰ پرسنل مشغول به کار وآماده افتتاح است و فاز دوم آن به زودی شروع می شود که با تکمیل و بهره برداری از آن شاهد اشتغال ۴۰۰ نفر خواهیم بود.
رئیس هیات عامل ایدرو ، طرح جاسک – گواتر را از دیگر پروژه های سازمان گسترش در این استان زرخیز عنوان کرد و افزود : طرح کمک های فنی و اعتباری ایدرو برای ایجاد وتوسعه مجتمع های تولیدی صادرات گرا در دستور کار قرار دارد و بر همین اساس تاکنون یک واحد صنعتی تولید لوله و پروفیل اواخر سال گذشته به بهره برداری رسید و یک فروند شناور در دست ساخت هم تا پایان شهریور آماده تحویل خواهد بود .
دکتر معظمی ، بازسازی و ارتقای یک واحد آب شیرین کن ، توسعه و تکمیل فرآروی ماهی و میگو ، واحد تولید پلی اتیلن و واحد تولید پودر ماهی را جزو طرح های در حال اجرا و دو طرح ایجاد یک واحد ساخت قوطی های فلزی و درب آسان باز شو و توسعه ظرفیت واحد تولید کننده غذای دریایی را جزو طرح های در حال اعطایی تسهیلات عنوان کرد .
به گفته رئیس هیات عامل ایدرو طرح های تولید ماءالشعیر ، تولید شمش آلومینیوم از بازیافت صنایع آلومینیومی ، فرآوری کرومیت و تولید خوراک آبزیان هم جزو طرح هایی هستند که در حال حاضر در بانک مصوب و در مرحله اخذ تضامین و وثایق جهت پرداخت تسهیلات قرار دارند .
معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت حجم سرمایه گذاری این پروژه ها را ۲۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد که از این میزان نزدیک به ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اعطایی و سهم سازمان به عنوان یارانه سود ۴۰۰ میلیارد ریال است . معظمی افزود : مجموع این طرح ها ۷۰۰ شغل در منطقه ایجاد می کند.
لازم به ذکر است سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بر مبنای سیاست‌های کلی اصل۴۴ قانون اساسی و در چارچوب راهبردهای مصوب خود به منظور توسعه صنعتی مناطق محروم نسبت به برنامه‌ریزی جهت شناسایی توانمندی های سرمایه‌گذاری و توسعه‌ی مناطق مختلف اقدام کرده و همواره پذیرای مشارکت و نظرات سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی بخش خصوصی بوده است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :