با #حمایت #بانک_سپه 18 هزار #خانوار به #خودکفایی رسیدند

# رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با حمایت بانک سپه طی 5 سال گذشته بیش از 18 هزار خانوار به خودکفایی رسیدند.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، مهندس پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در مراسم انعقاد تفاهم نامه با بانک سپه با بیان اینکه تعلق خاطر ویژه ای به بانک سپه دارم، گفت: سال گذشته سهم تکلیفی بانک های عامل 1000 میلیارد تومان بود که از محل آن به اجرای 76 هزار و 534 طرح اقدام شد.
* رتبه دوم بانک سپه در تسهیلات پرداختی به خانواده های محروم
وی با بیان اینکه بانک سپه در درصد پرداختی به سهم تکلیفی، رتبه دوم را کسب کرده است، اضافه کرد: بانک سپه در اجرای تبصره 26 قانون بودجه سال 95، مبلغ 277 میلیارد ریال برای تعداد 2 هزار و 83 طرح اشتغال زا پرداخت کرده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به عملکرد برنامه پنجم توسعه کشور از سال 1390 تا 1395گفت: بانک سپه با پرداخت 2 هزار و 132 میلیارد تومان تسهیلات، سبب شد 18 هزار و 243 خانوار به خود کفایی دست یابند.
وی تأکید کرد: حمایت های بانک سپه به ایجاد اشتغال پایدار و ایجاد اشتغال برای محرومین منجر شده است.
پرویز فتاح گفت: در سال 1396 سهم تکلیفی بانک ها 2 هزار و 100 میلیارد تومان بود که در این میان سهم بانک سپه یکصد میلیارد تومان بوده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه تلاش این کمیته در کمک به اشتغال و خودکفایی افراد تحت پوشش مبتنی بر اهداف دولت، مجلس، نظام و تأکیدات مقام معظم رهبری است، گفت: به مدد حمایت های صورت گرفته، در سال گذشته 175 هزار نفر این توان را پیدا کردند تا از پوشش این کمیته خارج شوند که درمورد 100 هزار خانوار، به دلیل اشتغالزایی های صورت گرفته برای آنها بوده است.
فتاح به بیان پیشنهاد و طرح هایی برای توسعه همکاری ها با بانک سپه اقدام کرد و در ادامه، دستور پرداخت سهم کامل مصوب حداکثر تا پایان سال جاری را خواستار شد؛ وی همچنین از بانک خواست تا با پذیرش یک ضامن معتبر، برای اعطای تسهیلات تا سقف 20 میلیون ریال اقدام کند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :