باید تمرکز بیشتری بر جذب نیروهای بومی شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: ما در دستگاه‌های اجرایی نیازمند حضور فعال تر نخبگان هستیم و متاسفانه سبک نادرستی از جذب نیرو در دستگاه‌ها رواج داشته که در این دولت جلوی آن گرفته شده است.
میثم لطیفی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۸۴ تا سال گذشته هیچ سالنامه آماری در کشور به چاپ نرسیده بود، اظهار کرد: به دنبال انتشار سالنامه آماری ۱۴۰۱ هستیم تا بتوانیم بر مبنای آمار واقعی اهداف پیش بینی شده در حوزه‌های مختلف را محقق کنیم.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی اولویت حل مشکلات حوزه آموزش و پرورش و بهداشت و درمان است چون این دو بخش بسیار کلیدی هستند و مستقیما با آینده نظام و سلامت عمومی مردم سروکار دارند.
وی ابراز کرد: در حال حاضر رسیدگی به وضعیت کلاس‌های شبانه روزی روستایی، کلاس‌هایی با بیش از ۴۵ دانش آموز فعلا در اولویت است.
این مسئول با ابراز نگرانی از افزایش آمار بی سوادی در کشور گفت: این اتفاق بیشتر در مدارس روستایی و در بین جمعیت دانش آموزی دختر اتفاق می افتد چون بسیاری از آنها بعد از اتمام دوره دبستان به دلایل مختلف مدرسه را رها می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هشت میلیون بی سواد در کشور وجود دارد، افزود: ما در حال حاضر با مشکل جدی در تعداد مربی سلامت و معلم مواجه هستیم که باید برای حل آن فکری اساسی کرد.
معاون رییس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: ما به دنبال جذب نیروهایی هستیم که متخصص و توانمند و ماهر باشد و این طور نباشد که صرف برچسب حزب اللهی بودن با مدرک بی ربط و با معدل ۱۴ جذب دستگاه دولتی شود.
لطیفی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر بهره‌وری نیروهای اجرایی افزود: برای این کار بهترین روش برگزاری آزمون است و استناد به قرارداد کار معین توجیهی ندارد.
به گزارش سرزمین پویا نیوز و به نقل از ایسنا، وی با اشاره به لزوم بومی سازی در جذب هم اضافه کرد: پیگیر این موضوع هستیم و البته بومی در آزمون‌های استخدامی ۴۰ درصد امتیاز خاص می گیرد ولی باز باید تمرکز بیشتری بر جذب نیروهای بومی شود.

1402/6/7

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :