#بانک_اقتصادنوين به #سامانه #صياد پيوست

در راستاي تسهيل ارايه خدمات به مشتريان، #بانک اقتصادنوين به سامانه “صياد” پيوست.
به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، اين سامانه با هدف متمرکزسازي درخواست‌هاي دسته‌چک، امکان اعتبارسنجي صاحبان حساب و جلوگيري از اختصاص دسته‌چک به افراد فاقد صلاحيت ايجاد شده و پيوستن بانک اقتصادنوين به اين سامانه نشان دهنده احراز شرايط پيوستن به سامانه صياد توسط بانک اقتصادنوين است.
گفتني است به دليل ريسک‌هاي موجود در کار با چک‌، بانک مرکزي تصميم به يکپارچه‌سازي همه چک‌ها به منظور مديريت ريسک و ارايه خدمات جديد گرفت. با راه‌اندازي سامانه صياد، شبکه بانکي موفق به صدور چک‌هاي يکپارچه مي‌شود و همچنين از طريق ارسال شناسه استعلام امکان شناسايي و اعتبارسنجي صاحب حساب جاري را فراهم مي‌کند.
با پيوستن بانک اقتصادنوين به سامانه صياد، ضريب امنيت الکترونيک چک‌ها با طرح جديد مطابق با استانداردهاي بين‌المللي خواهد بود و مدت زمان تعيين وضعيت به‌ طور محسوسي کاهش خواهد يافت. در نتيجه همين اتفاق، ورود اطلاعات در سامانه چکاوک با دقت بيشتري اجرا مي‌شود.
يکي از مهمترين راه‌هاي کاهش حجم وسيع چک‌هاي برگشتي در کشور در کنار ارايه آموزش‌هاي لازم به افراد در سطوح مختلف، استقرار يک سيستم جامع تبادل اطلاعات بين بانک‌هاست؛ به اين معني که به محض اعلام برگشت چک از طرف بانک عامل، ساير بانک‌ها به سرعت از اين امر مطلع شده و از تحويل دسته چک جديد به صاحب اين حساب خودداري خواهند کرد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :