ایران در میان 20 مقصد برتر گردشگری دنیا در سال 2017

نشریه بلومبرگ در مطلبی لیستی از مقاصد دیدنی و جذاب گردشگری دنیا را به خوانندگان خود ارائه کرده و چگونگی سفر به این کشورها را برررسی کرده است. کشورهایی که در سال ۲۰۱۷ می‌توانند مکان‌هایی مناسب برای مسافرت گردشگران از سراسر نقاط جهان باشند.
نکته قابل توجه اینکه کشور ما ایران هم در این فهرست جای گرفته و کارشناسان این نشریه به بررسی ابعاد مختلف سفر به ایران پرداخته‌اند. آنچه در ادامه می‌آید گزارشی است از فهرست ارائه شده توسط بلومبرگ که با توجه به حجم بالای مطلب با مرور ۲۰ کشور فهرست تنها به بخش‌هایی از توضیحات آنها اشاره شده است.
در دنیای به سرعت در حال تغییر و بیش از حد جهانی شده امروز کمبود چندانی در فرصت‌های سفر باور نکردنی وجود ندارد. امسال، ما تلاش کرده‌ایم با ارائه لیستی از بهترین‌ها، بزرگ‌ترین و ارزنده‌ترین هتل‌ها و رویدادهای فرهنگی سال را همراه با مکان‌های جذاب گردشگری را که مشاهده آنها می‌تواند برای شما ارزش دیدن داشته باشد ارائه کنیم.
طبیعی است که برای همه فرصت به اندازه کافی برای کشف کردن مکان‌هایی که برای سفر می‌توانند ارزشمند باشند وجود ندارد و برای همین ما برای کمک به شما تصمیم گرفتیم که برای برنامه‌ریزی شما در سفر، با توجه به داده‌های برآمده از قیمت هتل‌ها در گوگل و بهره‌گیری از نظرات متخصصان، مقاصد مورد نظرمان در سراسر جهان را به شما معرفی کنیم. ارزان‌ترین و گران‌قیمت‌ترین زمان‌ها برای رفتن به سفر به ندرت بهترین و بدترین زمان‌ها هستند و شناخت این زمان‌ها نیازمند اطلاعات بیشتری است. بنابراین گذرنامه خود را آماده کنید چرا که جاهای زیادی از زمین وجود دارند که در ۱۲ ماه آینده می‌توانند مقصد سفر شما باشند.
سری لانکا
پلنگ‌ها از آن دست گربه‌سانانی هستند که شما در تور سافاری آفریقا به سختی تلاش می‌کنید آنها را ببینید. در پارک ملی یالا در سریلانکا، فراوانی پلنگ‌ها به حدی است که مواجهه روزانه و عادی با آنها را عملا تضمین می‌کند. این البته تنها یک دلیل برای رفتن به سریلانکاست. فرصت دیدن خرابه‌های باستانی «انگکور وات» و نهنگ‌های آبی و وال‌های کوهان دار در سواحل جنوبی کشور به قدری جذاب است که با دیدن آنها شما تعجب خواهید کرد که چرا گردشگران بیشتری از این کشور بازدید نمی‌کنند. بهترین زمان برای رفتن به این کشور در اواخر ماه ژانویه است. آب و هوا سرد و جمعیت اندک هستند. بدترین زمان رفتن اما ژوئن و ژوییه، زمانی که بسیاری از نقاط کشور به لطف باران بدون توقف و گرمای بیش از حد بالا غیر‌قابل دسترس است.
فنلاند
پایتخت این کشور، هلسینکی در سال ۲۰۱۷ و در یکصدمین سال تاسیس خود یک هتل بزرگ به نام سنت جورج را طی تابستان سال جاری افتتاح می‌کند که به ساختمان‌های تاریخی قرن نوزدهم شباهت دارد و به دقت توسط معماران طراحی شده است. اما هیجان اصلی این کشور در «لپلند» قرار دارد که در آن ماجراجویان شکار می‌توانند تجارب شگفت‌انگیزی داشته باشند. در سال ۲۰۱۷ فنلاند از محیط‌زیست بکر خود استفاده خواهد کرد. بهترین زمان برای رفتن به این کشور در ماه ژوئن، برای جشنواره‌های شگفت‌انگیز و ماه ژوییه به واسطه آفتاب بی‌پایان آن است. زمانی که برای رفتن به این کشور مناسب نیست ماه ژانویه است. زیبایی و مناظر پوشیده از برف نمی‌تواند جبران ۲۰ ساعت تاریکی این کشور را بکند.
پرتغال
وضعیت پرتغال در گردشگری اروپا رو به بهبود است و لیسبون از این نظر اهمیت یافته است. جنبه هنری این شهر در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است. استفاده از سفر لیسبون بهانه‌ای است برای کشف منطقه آلگاروه و منطقه‌های مجاور آن. بهترین زمان برای رفتن به این کشور ماه‌های نوامبر تا فوریه است جایی که آب و هوای گرم در طول زمستان آن را به بهترین محل در جنوب اروپا تبدیل می‌کند. زمانی که برای رفتن به این کشور مناسب نیست ماه‌های جولای تا اکتبر است. کمبود هتل لوکس باعث می‌شود که یافتن یک اتاق خوب در فصل شلوغ این کشور به یک چالش بدل می‌شود.
میانمار
در حال حاضر اخبار خوش قدیمی در مورد میانمار به گوش می‌رسد. این کشور در سال ۲۰۱۲ به دنبال نیم قرن آشوب سیاسی، مرزهای خود را باز و به فهرست کشورهای مهم گردشگرپذیر صعود کرد. پنج سال پس از آن روزها شهرهای رمانتیک و تاریخی میانمار می‌توانند مقاصدی جذاب برای گردشگر در این کشور باشند. بهترین زمان برای رفتن به این کشور از اکتبر تا ماه مارس است. هوا سرد و مرطوب و آسمان صاف است و طلوع و غروب آفتاب دیدنی هستند. زمانی که بهتر است به این کشور نرویم ماه‌های آوریل تا اوت است که هوا گرم می‌شود و ایام مانسون در این کشور نام دارد که رطوبت و باران دائمی از ویژگی‌های آن است.
مالت
دلایل متعددی وجود دارد که این کشور را به یک مقصد جذاب بدل می‌کند از جمله جنبه‌های تاریخی آن‌که قدمتی ۵۰۰ ساله دارد. این کشور امسال به احتمال زیاد رشد قابل قبولی در گردشگری خواهد داشت، به‌ویژه آنکه والتا پایتخت مالت، به‌عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۸ انتخاب خواهد شد، خانه‌های متروکه به سبک باروک در این کشور بسیار مهم شده‌اند و بازگشایی آنها به‌عنوان کسب‌و‌کارهای کوچکی در این کشور محسوب می‌شوند. زمان مناسب برای سفر به این کشور فصل بهار است به‌ویژه آنکه برنامه‌های سنتی محلی در این کشور از جمله شکل‌گیری اجتماعات دراماتیک در این کشور و پخت کیک‌های سنتی خوشمزه در این فصل بسیار در دسترسند. بدترین زمان هم ماه اوت است که به واسطه گرمای فراوان بسیاری از فروشگاه‌ها تعطیل هستند.
پرو
در سال ۲۰۱۷، هنگام سفر به پرو می‌توان فراتر از ماچو پیچو به تپه‌های نمکی ماراس، کوه‌های برف‌‌پوش ورونیکا و افق بی‌پایان دریاچه تیتیکاکا برای سفر فکر کرد. به لطف بهبود زیرساخت‌ها و فراوان‌تر شدن اپراتورهای سفر، دسترسی به این مکان‌ها راحت‌تر شده است. بهترین موعد رفتن به این کشور ماه آوریل است، زمانی که چشم‌انداز فصل پس از باران را دارد و سبزترین موعد این کشور است. اما فوریه برای رفتن به این کشور پیش‌بینی نمی‌شود از آن رو که باران در بدترین حالت خود است.
ایران
برای مسافران، مساله دیدن ایران نیست بلکه چگونگی سفر به این کشور پیش از آن است که ازدحام گردشگران در این کشور بیشتر شود. فرآیند تقاضای ویزا در ایران بلندمدت و پیچیده است. شهروندان ایالات متحده، کانادا و بریتانیا در تورها باید اسکورت شوند و مسافران باید کدهای پوششی خاصی را رعایت کنند. با این حال به حرف ما اطمینان کنید. دیدن این کشور ارزشش را دارد. از زمان توافق هسته‌ای در سال۲۰۱۷، چند شرکت سفر به ایران راه‌اندازی شده و خطوط هوایی معتبر اروپایی پروازهای خود را به این کشور از سر گرفته‌اند. در سفرهای شرکت کینگ به ایران، گردشگران می‌توانند به بازار کرمان بروند و از کاخ‌ها و مسجدهای موزاییک‌کاری‌شده در اصفهان دیدن کنند. همچنین مکان‌های تاریخی مانند شهر سلطنتی پرسپولیس را می‌بینند که قدمت آن به ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد.به گفته برایان آلن، متخصص آسیا در شرکت سوبک، این نوع محل‌ها را در هیچ ‌جای دیگری نمی‌توانید پیدا کنید و همین امر منجر به برگزاری تورهایی به مقصد ایران در طول چهار سال گذشته شده است. به گفته آلن، یک هنجار فرهنگی در ایران وجود دارد که مهمانان جنبه الهی دارند و حبیب خدا دانسته می‌شوند.من غالبا می‌شنوم که مردم می‌گویند در سراسر جهان هرگز خوشامدگویی و استقبالی نظیر این کشور ندیده‌اند. بهترین زمان سفر به ایران اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر است؛ زمانی که وضعیت آب و هوایی برای بازدید از محل‌های فضای آزاد کشور مناسب است. ایام نامناسب برای سفر به ایران، ایام تعطیلات هستند که ترافیک، خیابان‌ها و جاده‌های این کشور را مملو از مسافر می‌کند همچنین ماه رمضان که برخوردار از آداب ویژه خود است و دو هفته پایانی ماه مارس و ژوئن نیز به این موارد باید اضافه شوند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :