انعقاد تفاهم نامه دانشگاه آزاد با سازمان تامین اجتماعی

دکتر میرزاده در نشست انعقاد تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: امضای این تفاهم نامه حرکتی اجتماعی برای آرامش و جمعیت خاطر کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی است.
به گزارش ایسنا، دکتر میرزاده در ابتدای این جلسه با تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود حضرت محمد ب ن عبدالله (ص) و امام صادق (ع)، ضمن تشکر از دکتر نوربخش گفت: از رئیس سازمان تامین اجتماعی و همکاران ایشان که با روحیه تعاملی و با رعایت کامل ضوابط و قوانین و ملاحظه ویژگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی، نهایت همکاری را داشته اند، قدردانی می‌کنم.
وی در نشست امضای تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی، تاکید کرد: خدمت به مردم و گستردگی، دو ویژگی مشترک این دو نهاد مردمی است که وظیفه خود را پشتیبانی، حمایت و خدمت به مردم قرار داده اند.رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مردم‌نهاد بودن سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های بارز این سازمان خدوم، مردمی بودن آن است که باعث اطمینان خاطر کارکنان موسسات دولتی و خصوصی سراسر کشور می‌شود و امیدوارم تحت مدیریت دکتر نوربخش، موجبات دفاع از حقوق کارکنان در این سازمان بیش از پیش فراهم آید.
دکتر میرزاده درخصوص تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود 34 سال از عمر دانشگاه آزاد اسلامی می‌گذرد و بسیاری از همکاران ما رو به بازنشستگی می‌روند، لازم بود آرامش خاطری برای آنها فراهم شود. از این رو جلسات متعدد با رئیس و معاونان سازمان تامین اجتماعی به انعقاد تفاهم نامه ای در راستای شفافیت بیشتر مالی و اداری و انجام همکاری‌های فی مابین انجامید.
وی افزود: در دوره مدیریت‌های قبلی دانشگاه آزاد اسلامی، پرداخت حق بیمه کارکنان و رسیدگی به امور معیشتی آنان در برخی واحدها به خوبی رعایت نشده و برای اینکه همکاران مطمئن باشند که دانشگاه آزاد اسلامی از حقوق آنها حمایت خواهد کرد، با همکاری سازمان تامین اجتماعی موفق به پیاده سازی شفافیت و قانونمندی در امور بیمه ای شدیم و امیدواریم با حسابرسی‌ها و بررسی‌های لازم که توسط سازمان تامین اجتماعی و تحت این تفاهم نامه انجام خواهد شد، حق بیمه کارکنان تامین شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: از مهر 92 تاکنون مبنای کار دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر اجرای قوانین و مقررات، شفافیت مالی و اداری و تامین رفاه کارکنان و اعضای هیات علمی بوده است.
وی در ادامه تاکید کرد: انعقاد این تفاهم نامه با توجه به ایجاد شفافیت و همینطور بار مالی آن برای دانشگاه، در تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی بی سابقه است.دکتر میرزاده در پایان ابراز امیدواری کرد با تعامل مثبت سازمان تامین اجتماعی، این تفاهم نامه منشاء خیر واقع شود تا دانشگاه آزاد اسلامی بتواند در خدمت به همکاران بیش از پیش گام بردارد.
انعقاد این تفاهم نامه الگویی مناسب از تعامل دوسویه برای تمامی دستگاه‌هاست
دکتر سیدتقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی با خیرمقدم و تبریک هفته وحدت و ایام ولادت پیامبراعظم (ص) و امام صادق (ع)، اظهار داشت: از ابتدای کار دولت تدبیر و امید، نگاه مثبت و تعامل مناسبی میان تمامی دستگاه‌های اجرایی و دولتی برقرار شد. تامین اجتماعی هم به تبع آن به عنوان سازمانی متعامل که در ارائه خدمات فعالیت می‌کند، تعامل مثبت و سازنده ای با دانشگاه آزاد اسلامی برقرار کرد.
وی به اهتمام دکتر میرزاده در رفع برخی نقایص مربوط به حق بیمه و خدمات بیمه ای در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: دکتر میرزاده طی سه سال گذشته با انضباط مالی که ایجاد کرده، در راستای حل مشکلات گذشته و برای تامین آرامش و آسایش آینده همکاران خود، گام‌های موثری برداشته است که از آن جمله انعقاد همین تفاهم نامه است که با وجود بار مالی که به دنبال دارد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آن استقبال کرده است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه انعقاد این تفاهم نامه می‌تواند الگویی مناسب از تعامل دوسویه برای تمامی دستگاه‌های اجرایی باشد، به تشریح روند انعقاد این تفاهم نامه پرداخت و گفت: جلسات متعدد کارشناسی در بالاترین سطح برگزار شد که بررسی‌ها و حسابرسی‌های کارشناسی منجر به صورتجلسه ای شد که خوشبختانه امروز به این تفاهم نامه انجامید.
وی افزود: امیدوارم انعقاد این تفاهم نامه، در مورد مسائل پژوهشی و تربیت نیروی انسانی، گسترده تر شود و موجبات همکاری‌های بیشتر سازمان تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم آورد.
رسیدگی به امور رفاهی و معیشت کارکنان و اعضای هیات علمی مورد تاکید دکتر میرزاده است
مرتضی احسانی معاون مالی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه ضمن تشکر از رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاونان، گفت: طی 3 سال گذشته و با شروع مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، انضباط مالی و رسیدگی به امور رفاهی و معیشت کارکنان و اعضای هیات علمی همواره مورد تاکید دکتر میرزاده بوده است.
احسانی با اشاره به شجاعت دکتر میرزاده برای قبول بار مالی ناشی از انعقاد این تفاهم نامه، تاکید کرد: شجاعت و حسن نظر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ستودنی است که در راستای پیاده سازی انضباط و شفافیت مالی اداری، درصدد رفع برخی نقصان‌ها که حتی مربوط به دوره مدیریت خود ایشان هم نبود، برآمد.معاون مالی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی از همکاری و مساعدت رهنمای رودپشتی و ابریشمی‌نیا در جلسات متعدد کارشناسی که به انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان تامین اجتماعی انجامید، تشکر و قدردانی کرد.
وی در پایان از سازمان تامین اجتماعی قدردانی کرد و افزود: از حسن همکاری و توجه رئیس و معاونان این سازمان تشکر می‌کنیم که همواره با دقت و سرعت درصدد رسیدگی و رفع مشکلات فرآیند آماده سازی این تفاهم نامه برآمدند.امیدوارم اجرای مفاد این تفاهم نامه در کوتاه ترین زمان ممکن در دستورکار قرار گیردمحمدحسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه داشتن دغدغه آینده و آسایش کارکنان از سوی مدیران، بسیار قابل ستایش و زیبنده است، گفت: امیدوارم اجرای مفاد این تفاهم نامه هرچه زودتر و در کوتاه ترین زمان ممکن در دستورکار قرار گیرد زیرا سازوکار آن از پیش آماده شده و با امضای این تفاهم نامه، اجرای آن آغاز خواهد شد.ی با بیان اینکه در سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل برخی مشکلات موجود، همه نهادهای انقلابی و سازمان‌ها دچار مشکل بیمه ای هستند اما اینکه خود آنها بخواهند این مشکلات را رفع کنند، جای تقدیر دارد زیرا علاوه بر برقراری نظم و انضباط مالی و اداری، یک حرکت اجتماعی است و از مراجعه موردی هزاران نفر به سازمان تامین اجتماعی جلوگیری می‌کند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :