#انسجام‌#بخشی به #سودهای پرداختی #بانک‌ها با ساماندهی @غیرمجازها

#مدیرعامل موسسه اعتباری ملل، اتمام کار ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی تا پایان سال جاری را باعث انسجام بخشی به سودهای پرداختی بانک‌ها اعلام کرد.
#سیدامین_جوادی در گفتگو با ایبِنا یکی از مسایل مهم نظام بانکی امروز کشور را پرداخت نرخ‌های بالای سود بانکی دانست و گفت: متاسفانه یک رقابت منفی در بانک‌های کشور در این زمینه ایجاد شد و این امر باعث افزایش شدید پرداختی در نرخ‌های بالای سود بانکی شد.
مدیرعامل موسسه اعتباری ملل با بیان اینکه در گذشته به سپرده‌گذاران بی‌مهری شده است، زیرا نرخ سود کمتر از نرخ تورم به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شد، افزود: با این اقدام عملا بانک‌ها قدرت پولی سپرده‌گذاران را حفظ نمی‌کردند.
وی اضافه کرد:‌ از سوی دیگر در دو سه سال اخیر متاسفانه این روند بسیار تغییر نامطلوبی داشت، به حدی که بین نرخ تورم و سپرده بانکی یک هماهنگی بسیار زیادی بود و یک افزایش بسیار سنگینی در پرداخت سودها صورت می‌گرفت که این امر باعث شد بانک‌ها نتوانند تسهیلات‌دهی مناسبی در این باره داشته باشند.
جوادی یکی از عواملی که باعث افزایش سود پرداختی بانک‌ها شد را عملکرد بازار غیرمتشکل پولی و موسسات مالی غیرمجاز دانست و افزود: این موسسات به شدت بر روی افزایش نرخ سود تاثیرگذار بودند و امیدوارم با هماهنگی بانک مرکزی و اقداماتی که برای ساماندهی این بازار و موسسات غیرمجاز انجام شده این موضوع به سرانجام برسد.
مدیرعامل موسسه اعتباری ملل با اشاره به صحبت‌های اخیر ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی مبنی بر اتمام کار ساماندهی فعالیت موسسات غیرمجاز تا پایان سال جاری، عنوان کرد: با این کار امید است که بتوان بازار را متشکل کرد و در نتیجه بانک‌ها بتوانند برنامه‌های اصلی خود را در سوددهی به سپرده‌ها به نحو صحیح انجام دهند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :