اسناد ‌محکمی‌ از پشتیبانی آمریکا در فتنه ۸۸ داریم

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه «حصر» لطف و عنایت نظام به افرادی است که سوابق انقلابی دارند، گفت: علیه سران فتنه مدارک ما قرائن و شواهد نیست، بلکه اسناد و دلایل محکمه پسند داریم که با پشتیبانی آمریکا این اقدامات صورت گرفته است.
به گزارش تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در همایش بزرگ نکوداشت حماسه 9 دی که در تالار اجتماعات مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه حماسه 9 دی به طور قطع از ایام الله است، اظهار داشت: این روز مصداق آیه شریفه «‌و ذَکِّرهُم بِاَیـّامِ اللّهِ» است که باید ضمن بزرگداشت آن، این حماسه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و خاطرات آن زنده نگه داشته شود.
وی با بیان اینکه حادثه 9 دی 88 حاوی درس‌ها و عبرت‌های فراوانی بود، افزود: ذکر تاریخ و روزهای سرنوشت ساز تاریخ اسلام که حاوی درس‌های فراوانی است همیشه مورد تاکید بوده و نباید فراموش شود.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه فتنه‌ها معمولا از ابتدای اسلام با پرچم اسلام بود و نه پرچم کفر، گفت: فتنه موجب انشقاق و اختلاف در جامعه می‌شود و این‌‌، همان چیزی است که خداوند در مورد آن هشدار داده است و دشمنان هم در فتنه‌های صدر اسلام تا به امروز از این روش استفاده کرده و می‌کنند.
منتظری با بیان اینکه دنیای اسلام از زمان رحلت رسول اکرم تا امروز همیشه دچار فتنه‌های عظیم بوده است، تصریح کرد: امروز هم من و شما بخشی از تاریخ را می‌سازیم و در این دوران باید مراقب باشیم و بصیرت، دید بلند، عمیق، صحیح داشته باشیم تا در فتنه‌ها سربلند بیرون بیاییم.
وی سخن پیامبر به عمار را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر اینکه مخاطب این سخنان تنها عمار نیست، من و شما هم مخاطب این سخنان هستیم، ابراز داشت: پیامبر می‌فرمایند «در فتنه‌هایی که به وقوع می‌پیوندد معیار داشته باش و هر سخنی را تبعیت نکن، معیار و ملاک تو علی و حزبش باشد چراکه علی از مسیر حق جدا نمی‌شود و هر جا علی هست حق آنجاست و هر جا حق هست، علی آنجاست».
این مقام قضایی با تاکید بر اینکه خط امام معیار امروزی ماست تا در غبار فتنه راه را گم نکنیم، ابراز داشت: مقام معظم رهبری هم همیشه به ملت بیان داشتند که راه امام و شاخص‌های امام باید پیروی شود لذا در کشوری که امام شاخص و معیار است، بعضی نداهایی که از برخی حلقوم‌ها بر می‌خیزد تعجب می‌کنیم که چرا چنین سخنانی مطرح می‌شود.
منتظری با اشاره به اینکه نباید حرکات و گفتار ما از تریبون‌ها موجب انشقاق شود، تصریح کرد: ریشه فتنه و آبشخور آن در اتاق فکر آمریکا و انگلیس و فرانسه و اسرائیل و برخی کشورهای اروپایی بود که اسناد آن غیر قابل انکار است.
وی با بیان اینکه استکبار و ایادی آن از ابتدای انقلاب تا امروز شکست‌های فراوانی از ملت ایران خورده است، ادامه داد: تقابل نظام جمهوری اسلامی با استکبار تقابل راهبردی است که هزینه‌های زیادی هم در این مسیر داده‌ایم و همیشه ملت ایران پیروز بوده است که این 10 تقابل مهم‌ترین دستاوردهای پیروزی ایران است.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه تقابل اول، تقابل ملت و نظام اسلامی در از بین بردن نظام شاهنشاهی و به زباله‌دان تاریخ سپردن رژیم پهلوی با همه حمایت‌های آمریکا بود، تصریح کرد: تقابل دوم، تقابل با کودتای نظامی عوامل آمریکا بود که بلافاصله پس از انقلاب شکست خورد.
وی سومین تقابل را تقابل انقلاب دوم در تسخیر لانه جاسوسی عنوان کرد که ملت و نظام پیروز شد و اوج این پیروزی در صحرای طبس بود که دشمن را زمین گیر کرد، ادامه داد: چهارم، تقابل با گروه‌های داخلی که توسط عوامل آمریکا و انگلیس با عناوینی مانند خلق مسلمان آذربایجان، خلق عرب، خلق دموکرات و… بود که در مناطق مختلف سر بر آوردند و ملت ایران در طول چند سال پیروزی انقلاب این گروهک‌ها را از صحنه خارج کرد و دشمن را شکست داد.
منتظری افزود: پنجم، تقابلی که دنیا را به حیرت واداشت، دفاع مقدس و جنگ تحمیلی‌ بود که همه نیروهای شرق و غرب دست به دست هم دادند تا با جنگ نظامی ایران را از پای در آورند که با فرماندهی امام راحل و حضور مردم، بدون از دست دادن یک وجب از خاک کشور به پیروزی رسیدیم.
این مقام مسئول با شاره به اینکه ششمین جبهه تقابل ایران و استکبار در مسئله فلسطین و محکومیت جنایات صهیونیست بود که تا به امروز یکی از محورهای اساسی سیاست خارجی ایران است، ابراز داشت: محور تقابل هفتم، در لبنان بود که با مقایسه تاریخ لبنان قبل از حزب الله و بعد از آن، مشاهده می‌کنیم که تحولات و پیروزی‌های حزب الله بخش عمده‌ای از آن پیروزی جمهوری اسلامی و ملت ایران بوده است.
وی با بیان اینکه تقابل هشتم، عراقی است که روزی همه امکانات و داشته‌های خود را علیه ایران استفاده کرد، ولی امروز همگان اعتراف دارند که ایران حرف آخر را در عراق می‌زند، تصریح کرد: کسی نیست که بخشی از پیروزی عراق در برابر تکفیری‌ها را به نام ایران ننویسند.دادستان کل کشور، با اشاره به اینکه محور نهم، تقابل با داعش در سوریه بود، اضافه کرد: استکبار تمام توان و تلاش خود را به کار برد تا رژیم سوریه را ساقط کند ولی با حمایت ایران و حزب الله، امروز مقاومت در این صحنه‌ها به پیروزی رسیده است و علی رغم هزینه سنگین دلارهای عربستان و آمریکا شاهد شکست آن‌ها در جبهه سوریه و عراق هستیم که ایران از جمله عناصر موثر در این پیروزی‌ها است.
منتظری دهمین تقابل پیروزمندانه ملت ایران را پیروزی مردم در فتنه سال 88 بود، خاطر نشان کرد: کسی انکار نمی‌کند که صحنه گردان اصلی این فتنه آمریکا انگلیس و فرانسه و صهیونیست‌ها بودند، بسیاری از مردم هم به محض درک پشت صحنه فتنه، خود را در تقابل با جریان فتنه قرار دادند ولی عده‌ای همچنان بر مواضع خود باقی مانده‌اند.وی تصریح کرد: آقایانی که صحنه گردان فتنه بودید، شما اگر وقتی متوجه شدید ناخواسته به دام دشمن افتاده‌اید، چرا عذرخواهی نکردید؟ رهبری اتمام حجت کردند که توبه کنید ولی به حرکت خلاف شرع، قانون، عقل و منطق ادامه دادید و خسارات فراوانی به کشور وارد کرده و جسارات فراوانی به مقدسات شد که اوج آن در عاشورای 6 دی بود.دادستان کل کشور با اشاره به اینکه در خیابان‌ها دیدیم که چه جسارت‌هایی به امام حسین (ع) شد و مردم کاسه صبرشان لبریز شد و انفجار نور مردم این فتنه‌ها را خاموش و فتنه گران را از صحنه خارج کرد، ابراز داشت:‌ای کاش وقتی حضور مردم در صحنه را می‌دیدند و حضور 40 میلیونی را می‌دیدند باید به محضر مردم آمده و توبه می‌کردند ولی تا امروز به اشتباه خود اعتراف نکردند.
این مقام مسئول قضایی با تاکید بر اینکه «حصر» لطف و عنایت نظام به افرادی است که سوابق انقلابی دارند، تصریح کرد: علیه سران فتنه مدارک ما قرائن و شواهد نیست، بلکه اسناد و دلایل محکمه پسند داریم که با پشتیبانی آمریکا این اقدامات صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه  هرچه رهبری تاکید می‌کردند دست بردارید دست بر نمی‌داشتند، افزود: اکنون عده‌ای می‌گویند تا کی حصر؟ ولی آن همه جسارات و خسارات جرم است و عامل اصلی آن‌ها سران فتنه بودند.
منتظری ابراز داشت: امروز، نظام و عالی‌ترین مقام نظام مصلحت را به این دیدند که به لحاظ رعایت حال اشخاص محاکمه نشده و آزاد هم نباشند دوباره به دست دشمن بیافتند.
وی با تاکید بر اینکه‌ای کاش یک بار سران فتنه به اقدامات خود در حضور مردم اعتراف می‌کردند، گفت: آقایان مدعی رفع حصر بیایند فیلم و صوت و مکتوب بیاورند که به اشتباه خود اعتراف کردند، ماهم تلاش می‌کنیم که حصر رفع شود.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه فتنه بزرگی صورت گرفت و عده‌ای زیر پرچم آن سینه زدنند و ادعا می‌کنند که باید طرف مقابل انتخابات هم محاکمه شود، تصریح کرد: می‌گویند وقتی قرار باشد محکمه‌ای باشد طرف مقابل هم محاکمه می‌شود ولی باید به این هم اذعان کرد که طرف مقابل هر خطایی داشت، بحث از بین بردن نظام و عامل امریکا و انگلیس بودن و از پای در آوردن نظام در پرونده آن‌ها نیست.
وی با بیان اینکه آمریکا و غربی‌ها به صراحت می‌گویند که ما از فتنه حمایت کرده و برنامه و پول دادیم و مامورین سفارت انگلیس هم به صحنه آمدند و بحث براندازی نظام مطرح شد، خاطرنشان کرد: کسانی را در تاریخ انقلاب دیده‌ایم که در لباس مرجع تقلید می‌خواست براندازی کند ولی مگر مردم و مسئولان اجازه می‌دهند؟ چرا که این ملت خون داده و هزینه داده است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :