آمریکا نمی تواند موجودیت رژیم صهیونیستی را نگه دارد

حسین شیخ الاسلام مشاور سابق وزیر امور خارجه در مورد انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، اظهارداشت: ترامپ با همه توان و در همه حوزه ها می خواهد علیه جبهه مقاومت کار می کند، چرا که می داند این جبهه هر روز در حال رشد و قوی تر شدن است و اگر بخواهد سال آینده این کار را انجام دهد نمی تواند چرا که در طرف دیگر رژیم صهیونیستی در حال ضعیف تر شدن است و بنابراین هدف اصلی آنها از این اقدام به نوعی فرار رو به جلو است.

وی گفت: ترامپ بارها از نفوذ و توان ایران در منطقه سخن گفته و خودش به قدرت ایران در منطقه که در حال افزایش است اعتراف می کند و به همین دلیل غربی ها را علیه ایران بسیج کرده است.

کارشناس ارشد مسائل بین الملل با بیان اینکه آمریکا دیگر نمی تواند موجودیت رژیم صهیونیستی را نگه دارد چه برسد به نگه داشتن پایتخت آن رژیم در آینده، تصریح کرد: همانطور که گفتم، هم آن رژیم رو به ضعف و زوال است و هم اینکه جایگاه و مقبولیت خودش را نزد غرب در حال از دست دادن است و شاید یکی از نشانه ها این باشد که امروز شاهدیم در مراسم انتقال سفارت، انگلیس، فرانسه و آلمان حضور ندارند.

وی افزود: برخی از کشورهای منطقه که امروز حامی رژیم صهیونیستی شده اند، همچون زمان رژیم پهلوی می مانند که در میان ملت خودشان هم جایی ندارند و رفتنی هستند.

شیخ الاسلام گفت: از نشانه های رو به زوال رفتن رژیم صهیونیستی می توان به تضعیف و شکست پذیر بودن ارتشی اشاره کرد که زمانی ادعای شکست ناپذیری آن را داشتند و دیدیم که در جنگ هایی که با حزب الله لبنان و حماس داشتند با چه فضاحتی شکست را پذیرا شدند و هیمنه پوشالی آنها درهم ریخت.

مشاور سابق وزیر امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: از دیگر نشانه های زوال آنها این است که تدریجا از حمایت اروپایی ها از آنها کاسته شده است، زمانی غربی ها فکر می کردند اسراییلی ها مظلوم واقع شده اند و فلسطینی ها ستمگر هستند اما پس از جنگ ۲۲ روزه با غزه، متوجه شدند که رژیم صهیونیستی یک رژیم جنایتکار و کودک کش است که حقوق مردم فلسطین را پایمال کرده است و این به معنای از دست دادن حمایت غربی ها و تزلزل جایگاه خوب آنها نزد غربی ها است.

منبع :خبرنگار مهر

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :